Klart for modelljernbanemessen 7. og 8. november

Velkommen til den femte utgaven av modelljernbanemessen vår!

• Salg av av nytt og brukt MJ- materiell
• Utstillinger av modelltog og dampmaskiner
• Anlegg i drift
• MJ-anlegg for barn (som de får kjøre) 

Disse utstillerne er påmeldt! 

NB! Det er togstans mellom Oslo og Hamar og Lillehammer og Hamar denne helgen. Derfor er det buss for tog dersom du tenker å reise hit til Hamar kollektivt.
Les mer på NSBs nettsider.
Velger du å ta bilen er det godt med parkering her på museet – og det er gratis!  

Tegninger/foto til modellbyggere – tilbud kun lørdag 7.:
Vi har en stor samling tekniske tegninger av rullende materiell, bruer, tekniske installasjoner og mye annet.
Lørdag kan modellbyggere (og andre) få hjelp med tegninger/foto fra våre arkiver. Thor Bjerke vil bistå i å finne frem det du er på jakt etter. Spør etter ham i billettsalget/butikken.

Hvis du vil være litt i forkant og få en raskere ekspedisjon, kan du gjøre henvendelsen på forhånd til
thor.bjerke@jbv.no
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen
.
Da finner han frem aktuelle tegninger/fotos så de er klare når du kommer, hvis vi har de(n) i samlingen vår.

Biblioteket
Biblioteket er åpent begge dager.

Foredrag lørdag 7. november
Kl. 11.00 Grunninnføring i den digitale verden.
Hva er Dcc, Motorola, M4, Railcom, MfX og alle de andre betegnelsene som gjør dette med digitalstyring så vanskelig.
Ved Nils Gullhav, Nils’s Småservice.

Kl. 13.00 Grunninnføring i den digitale verden.
Hva er Dcc, Motorola, M4, Railcom, MfX og alle de andre betegnelsene som gjør dette med digitalstyring så vanskelig.
Ved Nils Gullhav, Nils’s Småservice.

Foredrag søndag 8. november
Kl. 11.00 Landskapsbygging for nybegynnere og litt viderekomne. Ved Ove Møller Nielsen, Senit Art.
Kl. 13.00 Husbygging på egenhånd.Ved Ove Møller Nielsen, Senit Art.

Det koster ingenting ekstra å delta på foredragene. Begrenset antall plasser, så prinsippet først til mølla gjelder for plass. 

På slutten av dagen, etter foredragene, vil vi sette på på MJ-film fra Miniatur Wonderland i Hamburg, Tyskland. Hvis du ikke har besøkt dette fantastiske MJ-anlegget, anbefaler vi at du tar deg noen minutter og ser på hvilket fantastisk anlegg dette er – som sies å være verdens største MJ-anlegg. Kanskje får du inspirasjon til å ta med familien til Hamburg neste sommer? 

Kaffesalg.
Museet/messen er åpen 10.00-16.00 begge dager.

Inngang:
NB! Det er ikke gratis inngang lørdag.
Voksen/honnør 90,-/80,-. Barn 55,-. Minigruppe 240,-.
Venneforeningens medlemmer og årskort gratis inngang.