Sammendrag

Lesekiosk er et nasjonalt prosjekt i regi av Foreningen !les, og består så langt av over 120 innredede telefonkiosker, støttet av Sparebankstiftelsen DNB.
Vår telefonkiosk er nr 116.
Tanken bak lesekioskene er å stimulere til leseglede. I lesekioskene kan du ta med deg en bok, eller sette igjen favorittboka di, slik at andre kan lese den.
Denne telefonkiosken er en del av museets samlinger. Den sto opprinnelig ved jernbaneverkstedet i Hamar. Telefonkiosken Riks ble produsert fra 1933 og til 1970-tallet.

Vi leser krimbøker, vi ser krimserier på TV/strømmetjenester og avisene har også sine krimhistorier i påskemagasinene.

Går du inn i en bokhandel er det krimsjangeren som står fremst og skal friste deg.

I lesekiosken ved Norsk jernbanemuseum er det også krimbøker. Har du ennå ikke funnet noe du har lyst til å lese, ta en tur innom lesekiosken vår og finn deg påskekrim!

Det er Hamar bibliotek og Norsk jernbanemuseum som er faddere for denne lesekiosken.